MATT OLCZYK FOTOGRAFIA

SPECJALIZACJA

FOTOGRAFIA ARCHITEKTURY

Fotografia architektury nowoczesnej, fotografia wnętrz w świetle zastanym i wykreowanym, dokumentacja fotogrametryczna, ujęcia panoramiczne oraz nocne.

REPORTAŻ ŚLUBNY

Reportaż ślubny od przygotowań po uroczystość weselną, sesja plenerowa, dobór zdjęć i kompozycja albumów + przygotowanie do druku.

FOTOGRAFIA PORTRETOWA

Fotografia studyjna i plenerowa przy użyciu techniki cyfrowej bądź analogowej, dobór ujęć do portfolio, kreacja wizerunku na potrzeby brandingowe.

TECHNIKA

PERSPEKTYWA

Fotografia jest dla mnie sztuką obserwacji. Fotografując staram się pokazać to, czego beze mnie nikt by nie zobaczył.

ŚWIATŁO

Barwa, kontrast, światłocień są obecne w każdym ujęciu fotograficznym. Odpowiednie swiatło jest dla mnie zjawiskiem kluczowym - fotografia nie istnieje bez światła.

KOMPOZYCJA

Istotną częścią udanego reportażu jest dobór zdjęć i ich wspólna kompozycja - zarówno w reportażu ślubnym, dokumentacji realizacji architektonicznych, przy budowie portfolio wizerunkowego czy też prostej galerii internetowej.

KADR

Efektem każdej sesji fotograficzna są zdjęcia poddane profesjonalnej obróbce i przygotowane do wydruku lub publikacji drogą cyfrową. Jest dla mnie ważne, aby kadr i proporcja ujęcia szły w parze z odpowiednią oprawą oraz formą podania fotografii.

O MNIE

„Fotografia jest nie tylko odbitka na papierze swiatloczulym, jest takze zwierciadlem swiata, czasem krzywym, kiedy indziej wiernym, jest przedluzeniem w czasie ulotnego spojrzenia oka, jest narzedziem urabiania umyslów.” Urszula Czartoryska

Na codzień fotografuję za pomocą sprzętu w systemie pełnoklatkowym cyfrowym. Przy realizacji sesji plenerowych oraz dokumentacji wnętrzarskich używam mobilnego systemu oświetlenia sztucznego. W ramach projektów własnych (niekomercyjnych lub na życzenie klienta) pracuję przy użyciu technik tradycyjncyh (analogowych - posiadam własną ciemnię średnioformatową oraz atelier).

Zapraszam do kontaktu:

KONTAKT